Opieka nad osobami starszymi – praca sezonowa czy sposób na życie?

0
631
praca sezonowa jako opiekunka

Coraz więcej młodych osób decyduję się na wyjazd do Niemiec. Głównie, ta decyzja opiera się na perspektywie lepszych zarobków i możliwość zaoszczędzenia. Najchętniej wybieraną branżą, za którą większość z nich jest w stanie się przeprowadzić – jest praca opiekunki/a do osób starszych.

Dla jednych jest to praca sezonowa w Niemczech a dla innych praca opiekunki osoby starszej w Niemczech na stałe. Jak więc wygląda to od podszewki, czy jesteśmy w stanie zarobić tyle, aby móc ułożyć sobie życie?

Na skróty:

Typowe prace sezonowe w Niemczech

Typowa praca sezonowa w Niemczech, jaka i gdzie? Od lat wielu Polaków decyduje się na sezonową pracę na terenie Niemiec. Często przyciągają ich możliwości finansowe, nie rzadziej również możliwość zostanie w kraju na stałe. Większość z ofert, jakie możemy znaleźć na platformach z ogłoszeniami o pracę, skupia się na sadownictwie oraz rolnictwie.

Najwięcej rąk do pracy potrzeba do zbiorów owoców i warzyw, dlatego też większość z Polaków decyduję się na podróże w stałe już rolnicze rejony. Zależnie od pory, w której wybierzemy się na zbiory, możemy znaleźć się na plantacji truskawek, szparagów, wiśni czy śliwek. Wykonując takie prace, nie jesteśmy zmuszeni posługiwać się perfekcyjnie językiem niemieckim. Jeśli mamy z tym problemy, agencja pracy zawsze pomoże nam w formalnościach i omawianiu szczegółów.

Dużym zapotrzebowaniem w Niemczech cechują się takie miejsca pracy jak wesołe miasteczka, cyrki bądź imprezy okolicznościowe. Jeśli pomimo chęci, biegle posługujemy się językiem, możemy liczy na zatrudnienie w hotelach, restauracjach, lodziarniach czy tek cukierniach.

Nie małą popularnością cieszy się również praca opiekuna osoby starszej w Niemczech, ale o tym za chwilę.

Praca opiekunki osoby starszej w Niemczech

Wbrew pozorom praca opiekunki osoby starszej w Niemczech na wakacje, jak i na stałe, cieszy się dużą popularnością. Niedoceniane niegdyś stanowiska, stały się bardzo dobrze płatnymi etatami.

Przeciętna pensja w branży opiekuńczej rozpoczyna się już od tysiąca euro miesięcznie, a może sięgać nawet tysiąca czterystu euro na rękę. Stawki te znacznie przewyższają, zarobki opiekuni w Polsce, dlatego też nawet jednorazowy wyjazd, jest w tanie stać się dobrym źródłem zarobku. Sezonowa praca opiekuna to świetna alternatywa dla osób bezrobotnych bądź tych, którzy mają problemy finansowe.

Praca opiekuna osób starszych posiada również swoje zalety. Pierwszą z nich zauważymy już, podczas przeglądania internetowych ogłoszeń. Najczęściej rodziny seniorów, decydują się na 2-miesięczy okres zatrudnienia. Tego typu oferty umożliwiają nam podjęcie decyzji, na to jak długo możemy się poświęcić oraz kiedy możemy to zrobić. Jeśli zdecydowaliśmy się już na wyjazd, a nasze kompetencję spełniają oczekiwania zleceniodawców, możemy przystępować do formalności.

Konsultanci już w ciągu tygodnia, są w stanie przygotować nam niezbędne dokumenty, przejazd, a także zakwaterowanie u podopiecznego. Dostajemy pełne ubezpieczenie, a koszty związane z przejazdem opłacane są przez firmę pośredniczą. Wielkim plusem jest również fakt, że praca w opiece mimo swoich trudności, pozwala nam na finansową stabilizację oraz podniesienie swoich kwalifikacji.

Stała praca w Niemczech w opiece

Praca opiekunki osoby starszej w Niemczech na stałe posiada wiele plusów. Niezależnie od tego ilu chętnych zgłosi się do opieki, pracy i tak nie zabraknie nikomu. Niemcy żyją w przekonaniu, że osoba starsza zasługuje na to, aby mieć podczas swoich ciężkich dni opiekę. To świetna okazja na podszkolenie się w języku niemieckim, co więcej w przełamaniu swoich barier w bezpośredniej komunikacji. Kolejny plus to zapoznanie się z nową kulturą, zwyczajem, a także tradycją w obcym kraju.

Praca jako opiekun uczy również pokory, cierpliwości oraz odpowiedzialności. Ludzie w podeszłym wieku bywają uparci, a naszym zadaniem jest stworzenie z nim przyjaznej relacji. Ostatnim z atutów jest możliwość zarobku, naprawdę niemałych pieniędzy. Jeśli zależy nam na odkładaniu kilku groszy, śmiało możemy zdecydować się na pracę w tej branży.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.