Praca jako Opiekunka osób starszych w Niemczech – jak wyjechać?

0
695
jak wyjechac do opieki do niemiec

Wyjazd do Niemiec nie należy do najłatwiejszych, niezależnie od tego, czy udajemy się tam na pół roku, czy rok. Przed jakimikolwiek czynnościami, które zbliżą nas do samego odjazdu z Polski, należy przeanalizować, kilka spraw tak, aby wyjechać z czystym sumieniem.

Warto również sprawdzić samego siebie i odpowiedzieć na pytanie „, czy posiadamy odpowiednie kwalifikację, w tym kierunku”.

Na skróty:

Praca opiekunki osoby starszej w Niemczech- co przed wyjazdem?

Praca w Niemczech – co przed wyjazdem? Mogłoby się wydawać, że praca za granicą to szansa na lepsze zarobki i o wiele lepsze zatrudnienie. Z drugiej strony, jeśli przyglądniemy się temu bliżej, napotka nas też wiele niewiadomych, które najbardziej stresują, gdy podróż okazuje się tą pierwszą. Emocja towarzysząca nam do samego końca to z pewnością stres.

Zarówno przed transportem, jak i faktem, iż na naszych ramionach, spoczywać będzie życie drugiej osoby. Spokojnie, ta sytuacja stresowałaby każdego. Na „podtrzymanie” naszego nastroju będzie wpływać również tęsknota za bliskimi, konieczność pozostawienia ich samych w kraju bądź też fakt zamieszkania z zupełnie obcą osobą. Nie można zaprzeczyć, że nowością okaże się również nowa kultura, niemieckie tradycję oraz co ważniejsze język. Dlatego też, do takich wyjazdów należy przygotować się dużo, dużo wcześniej.

Zaoszczędzimy sobie tym samym, wiele niepotrzebnych w tym momencie zmartwień. Zwłaszcza jeżeli jesteśmy opiekunką początkującą i nie mamy rozeznania, w tym, co nas czeka. Już na początku może przestraszyć nas ilość formalności, jakie należy posiadać, ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Niezależnie od sytuacji należy pamiętać, że wielkie wsparcie oferuję nam na przykład agencja pracy, z którą zgodziliśmy się podjąć współpracę. Dzięki ich pomocy wyjazd ani przez chwile nie okaże się dla nas przytłaczający.

W obecnych czasach praca za granicą nie wiąże się z załatwianiem tylu formalności co dotychczas. Praca opiekunki osób starszych w Niemczech stała się również bardziej popularna i łatwiejsza, co nie oznacza, że niedostępna. Kandydatów na to stanowisko jest wiele, ale równie dużo jest potrzebujących.

Opiekunki mogą liczyć na pomoc ze strony agencji, zarówno w formalnościach, jak i innych warunkach umowy. Praca w Niemczech bez języka również nie okaże się większym problemem, gdyż możemy liczyć na kursy doszkalające. Agencję zajmują się nami już od samego początku, to one odnajdują najkorzystniejsze dla nas oferty i dopierają je do naszych kwalifikacji. Ustalają wszelkie szczegóły związane z wynagrodzeniem, zakresem obowiązków, a także terminem współpracy.

Praca w Niemczech jako opiekunka – zakwaterowanie

Opiekunka osób starszych w Niemczech zakwaterowanie. Ta sprawa okazuje się jedną z najistotniejszych, jeśli chodzi o pracę opiekuna. Praktycznie każdy z opiekunów zostaje zakwaterowany w mieszkaniu podopiecznego.

Ta niemiecka „zasada” została stworzona już kilka lat temu, kiedy większość z opiekunów przyjeżdżała za pracą z okolicznych krajów. Stwierdzono, że wynajmowanie osobnego lokum nie ma większego sensu. Pozbawia to nas nie tylko niepotrzebnych wydatków związanych z wynajmem, ale też oszczędza nam znaczna ilość czasu, zważając na to, że w Niemczech opiekunka spędza z podopiecznym najczęściej 24h. Po ustaleniu wszelkich obowiązków i wysokości wynagrodzenia przychodzi czas na organizację dojazdu. W tym wypadku również nie mamy się czym przejmować, ponieważ piecze nad tym etapem zatrudnienia, przejmuje agencja.

Firmy bardzo często oferują swoje transporty, gdyż posiadają już swoich sprawdzonych przewoźników.

Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech?

To, ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech, nie jest żadną tajemnicą. Można by określić tę pracę jako bardziej opłacalna niż gdybyśmy podjęli ja na terenie Polski. Więc ile zarabia opiekuna osób starszych? W Niemczech kwoty wynagrodzenia zaczynają się już o 1000 euro miesięcznie.

Jeśli trafimy na dobrą ofertę, a nasze obowiązki będą wykonywanie starannie i sumiennie możemy liczyć na kwotę równą nawet 1500 euro. Rodziny podopiecznych nie wzbraniają się również od nagradzania swoich opiekunów i oferują im premię.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.